კონკურსის ”მე - ახალგაზრდა მეცნიერი, 2011 წ.” საბოლოო (დასწრებული ტურის) შედეგები
 

თანხებისა და სერთიფიკატების გადაცემის თაობაზე დამატებით დაგიკავშირდებით მაისის ბოლომდე

I ასაკობრივი ჯგუფი

პროექტის სათაური

დარგი

ავტორის გვარი, სახელი

 

სასწავლებელი

შედეგი

1.

"ანტიბიოკოროზიული დამცავი საფარები და კონსერვერები ახალი კარბოფუნქციური ოლიგოსილოქსანებისა და ბიოლოგიურად აქტიური ნაერთების ბაზაზე"

ქიმია

ანანო გურეშიძე

დემირელის სახელობის კერძო კოლეჯის მე-12 კლასის მოსწავლე

მესამე ადგილი - 150 ლარის ოდენობის პრემია, სერთიფიკატი

2.

"პირველი ხარისხის განტოლებათა ზუსტი ამონახსნების პოვნა ინტერვალურ მათემატიკაში"

მათემატიკა

ირაკლი სარალიძე

ქართულ-ამერიკული სკოლის მე-11 კლასის მოსწავლე

პირველი ადგილი - 250 ლარის ოდენობის პრემია და ნომინაცია ევროკონკურსზე, სერთიფიკატი

3.

"ინფორმაციის სინერგია და მდგრადი განვითარების მოდელი"

ინფორმატიკა

ირაკლი კერვალიშვილი

ბრიტანული სკოლის მე-12 კლასის მოსწავლე

სერთიფიკატი

4.

"ქრომის მცირე დოზების ხანგრძლივი მოქმედებით გამოწვეული დაბალმოლეკულური ანტიოქსიდანტის-გლუტათიონის როლი უჯრედის ანტიოქსიდანტურ დაცვაში"

 

ბიოლოგია

მარიამ ჯაში

აიეტის გიმნაზიის მე-11 კლასის მოსწავლე

მეორე ადგილი - 200 ლარის ოდენობის პრემია, სერთიფიკატი

5.

"ანტიოქსიდანტებისა და მელანინის როლი თავისუფალი რადიკალების წინააღმდეგ"

ქიმია-ბიოფიზიკა

ეკატერინე მუნჯიშვილი, თორნიკე ოთიაშვილი

დემირელის სახელობის კერძო კოლეჯის მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეები

მესამე ადგილი - 150 ლარის ოდენობის პრემია, სერთიფიკატი

6.

"საქართველო - პირველი ევროპელის საბშობლო"

პალეოანთროპოლოგია

ნუცა აბულაშვილი, ირაკლი დევდარიანი

სკოლა "აიეტის" მე-11 კლასის მოსწავლეები

 

სერთიფიკატი

7.

"საბანკო რისკების მართვა პოსტკრიზისულ პერიოდში"

ეკონომიკური მეცნიერებანი

ნანა ქანდაურიშვილი

ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის პირველი კურსის სტუდენტი

სერთიფიკატი

8.

"რამდენ ხანს იცოცხლებ?"

ფიზიკა-მათემატიკა

ლაშა კალანდაძე

საქართველოს წმ. ანდრია პირველწოდებულის სახელობის საპატრიარქოს ქართული უნივერსიტეტის ფიზიკა-მათემატიკის ბაკალავრიატის 1-ლი კურსის სტუდენტი

მეორე ადგილი - 200 ლარის ოდენობის პრემია, სერთიფიკატი

9.

"ელენთის ქსოვილის აუტოტრანსპლანტაცია სპლენექტომიის შემდეგ"

მედიცინა

ილია კევლიშვილი, გიორგი ყოლბაია

დემირელის სახელობის კერძო კოლეჯის მე-11  კლასის მოსწავლეები

პირველი ადგილი - 250 ლარის ოდენობის პრემია და ნომინაცია ევროკონკურსზე, სერთიფიკატი

10.

"ლეონარდ ეილერისა და პიერ ფერმას ზოგიერთი განტოლებების კვალდაკვალ"

მათემატიკა

ნინო ჩიქვინიძე

დემირელის სახ. კერძო კოლეჯის მე-11 კლასის მოსწავლე

არ გამოცხადდა

11.

"მინიმალური ბუნებრივი რესურსების გამოყენებით მაქსიმალური რაოდენობის მოსავლის მიღება"

ბიოლოგია

გიორგი ჯიქია, ვახტანგ ბეგიაშვილი

დემირელის სახ. კერძო კოლეჯის მე-10 კლასის მოსწავლეები

სერთიფიკატი

 

II ასაკობრივი ჯგუფი

პროექტის სათაური

დარგი

ავტორის გვარი, სახელი

 

სასწავლებელი

შედეგი

1.

"საქართველოს სამოქალაქო კოდექსის 858-ე მუხლის საკანონმდებლო სრულყოფის საკითხები"

 

დაზღვევის სამართალი

გიორგი ამირანაშვილი

ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თსუ-ს იურიდიული ფაკულტეტის  ბაკალავრიატის მე-4 კურსის სტუდენტი

მეორე ადგილი - 200 ლარის ოდენობის პრემია, სერთიფიკატი

2.

"ზოგიერთი სასაზღვრო ამოცანა მეტაჰარმონიული განტოლებისათვის"

მათემატიკა

გიორგი ჭკადუა

თსუ-ს ზუსტი და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტი, მაგისტრატურის 1-ლი კურსის სტუდენტი

მეორე ადგილი - 200 ლარის ოდენობის პრემია, სერთიფიკატი

3.

"უცხოური კაპიტალის მოზიდვის და გამოყენების თავისებურებანი საქართველოს საბანკო სფეროში"

საბანკო-საფინანსო

მზია ბერაძე

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, საბანკო-საფინანსო საქმე, ბაკალავრიატის მე-4 კურსის სტუდენტი

არ გამოცხადდა

4.

"სპორტსმენთა ანთროპომეტრული, ფიზიკური და ფუნქციური მახასიათებლები და გულ-სისლხძარღვთა სისტემის ფუნქციური მდგომარეობის ამინომჟავებით გამდიდრებული ენერგეტიკული სასმელი "ივერიული-ფიტო"-ს მოქმედების ფონზე"

 

მედიცინა

კონსტანტინე ჩახუნაშვილი

სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ბაკალავრიატის მე-2 კურსის სტუდენტი

სერთიფიკატი